28 Şubat 2013 Perşembe

eveeeet yeni post ıle herkese koca bir merhabaa... bekledgim kargom geldi,bu guzel hediye için anneciğime cook tesekkur ederim :) okumak ıcın sabırsızlanıyorum..yıne DEBBIE MACOMBER ve yıne umutlar..
 cafe crown için kitapyurdu.com'tesekkur ederım :)
 en alttakı kıtap ıse orgu kıtabı sevdım ben bu ısı stres atıyosun,vakıt geciriyosun ve eglenıyosun :) blogumda yayınlayacagım orgu modellerımı sızlerle paylaşcagım gunu ıple cekıyorum :)
herkese bol bereketli günler..

27 Şubat 2013 Çarşamba

rengarengim...

eveeeeet sizin tarzınız hangisi..? yaza hazırlıklar başlasın....
eveeeet debbie macomber okunurda örgüye merak salınmaz mı hiç.? :)  ben de normal olanı yaptım işte kitabı bitirir bitirmez hemen 20 maddelik, dilek listesi hazırladım örgü merakımsa ardından corap sökügü gibi geldi.. dilek listemin başına örgü örmeyi ekledim sagolsun komsum sema yardımlarını hiç esirgemedi. Ben de az degilim örgüyü yeni ögrenen genelde lif yada atkı örmekle işe başlar ben direk erdem beraya hırka örmekle başladım.. İçimdeki cevher ortaya cıkmadı da degıl hani :) kesinlikle kitaplarını okumanızı tavsiye ederim belki sizinde içinzde bilmedginz gizli bir yetenek vardır.. şimdilik bana müsade kalan 19 dileğimi bulmam gerek bakalım nelere burnumu sokucam daha :) dipnot: hırkanın bir tarafını ördüm bakalım begenecekmisinz.? :) herkese bol gülücüklü bir gün diliyorum...

26 Şubat 2013 Salı

evet hazırladıgım bırkac kombin resimlerini sizlerle paylaşmak istiyorum :)

10 Farklı Şal Yapım Tekniği

Her kahve aynı tadı taşımaz... Nerede içiyorsan, kiminle içiyorsan ona gore degişir... Sahilde oturduğun rüzgarlı bir sonbahar günü, en sevdiğin dostun ağlarken içtigin kahvenin tadı kederlidir... Kahve telvesine yüreginin acısı karışır. Bir pazar öğle sonrası annenin "hadi bir kahve yap da içelim" dediği kahve huzurludur... Köpükler annenin göz bebeklerine yansır... Dudağının kıyısında kalan küçük bir gülümsemedir... Bir gece vakti zil zurna sarhoş birinin içtiği kahve düşülen kuyudan çıkma cabasıdır... Koyu kıvamlı kahverengi bir ipe tutunur çıkarsın ... çıktığın an uyuyakalırsın... ferahlıktır!!! Dostlarla içilen kahve neşedir... Kahkahalar köpüklerin üzerinde yüzer... Tek başına gece vakti balkonda içtiğin kahve yalnızlıktır...Acıdır tadı... Ama garip de bir keyfi, lezzeti vardır... Baban için yaptığın kahve sevgi doludur... çay bardağında, az şekerli...Kahve gibi görünmez sana... Ama sıcaktır dumanı tüter ve kokusu büyülüdür... Beklemediğin bir anda sana uzatılan kahve baskadır... Isıtır insanın içini... Yorgun olduğunda içtigin kahve hafifletir seni... Kendine getirir, unutturur günün ağırlığını... Kahve aynı kahvedir belki... köpüğüyle, rengiyle, dumanıyla aynı kahvedir ama icilen kahveler ruhunun süzgecinden geçer ve tadlari degişir...

25 Şubat 2013 Pazartesi

Nefes almak bayramdır mesela; günün birinde soluksuz kalınca anlar insan...


Görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir; sevmeninkini yalnızlık...

Bayramdır, elden ayaktan düşmemek, zihinden önce bedeni kaybetmemek, kurda kuşa yem olmayıp "Çok şükür bugünü de gördük" diyebilmek...

Sevdiklerinle geçen her gün bayramdır.

Küsken barışmak, ayrıyken kavuşmak, suskunken konuşmak bayramdır.

* * *

Evde yalnızlığı noktalayan insan nefesi, akşam kapıda karşılayan yavuklu busesi, sevdalı bir elin tende gezmesi, nice adağın ardından çınlayan çocuk sesi bayramdır.

Sonrasında gelen ilk diş bayramdır, ilk söz bayram, ilk adım, ilk yazı, ilk karne bayram...

Güne gülümseyerek başlamak bayramdır.

"İyi ki yanımdasın" bayram, "Her şeyi sana borçluyum" bayram, "Hiç pişman değilim" bayram...

* * *

Evlatların mürüvvetini görebilmek, eve dolu bir torbayla gidebilmek, konu komşuyla yarenlik edebilmek, akşamları eskimeyen bir keyifle çay demleyebilmek bayramdır.

Zamanı donduran eski fotoğraflara nedametsiz bakabilmek, altı çizilmiş eski kitapları aynı inançla okuyabilmek, yol arkadaşlarının yüzüne utanmadan bakabilmek bayramdır.

Alnı açık yaşlanmak bayramdır; ulu bir çınar gibi ayakta ölebilmek bayram...

* * *

Bunların kadrini bilirseniz, kıymet bilmeyi öğrenirseniz her gününüz bayram olur.
Meraklanmayın, öyledir diye size deli demezler.

Deseler de böyle delilik, bayram artığı günlerdeki nankör akıllılıktan evladır.
Her gününüz bayram olsun!