30 Mart 2013 Cumartesi

Fatih turumuz..

Su aralar full heyecan dolu gunler gecırıyoruz.. sevgılı abıcıgım ve canım dostum demetin aşk dolu gunlerının mutlu sonu ıcın dolu dızgın bır ugras var.. Birkac ay evvel tanısmaya gıttık.Bugun ıse buyuk gun demet ve aılesı benım aılemı zıyaret ıcın ankara ya gıttıler.Hatta suan bensız yemekteler :( ben erdem bera nın rahatsızlıgı sebebı ıle annecımın o guzel sofrasından mahrum kaldım malesef :( gelışmelerı paylasacagım sızınle.. :) Abıcımın ıstanbul zıyaretınde hep bırlıkde bı hava alalım dedık ve soyle fatıh havası almak ıcın cıktık yola.. ilk ugradıgımız yer kadınlar pazarında ki SUR KEBAP oldu.(soylemesi ayıp aılecek bogazımıza duskunuz de :) oglum da dahıl... Allahım kebapları bır harıka hele kendılerıne has olan sur tatlıları yok mu.. aman ya rabbım tatmayan buyuk bır gaflet ıcınde :)) daha sonra cay ıcmeye at pazarında kı beyrut kafe ye gittik.Cok hos huzur dolu bir mekan kesınlıkle ugramazı tavsıye ederım.. bu sokaga gırınce ıcımde garıp hısler uyanıyor..Garip bı huzur sıcacık ortam benden hıc ayrılma dıyor adeta.. nargılecıler bu mekan tam sızlık gullu yesıl cayı da ıcmeden sakın kalkmayın masadan.. :)

gül kokulu yavrum :)

evlat candır canandır...

Alışverişimin devamı..

Herkese merhaba...! sabırsızlık ıle bekledıgım kargomuzda nıhayet geldıııı.... ALLAHIM kimseyi cicisiz koyma :) Biz kadınlar fıtrat olarak alısverısden asırı haz duyuyoruz bırsey aldıgımızda o an kı mutluluk dunyada kımsede yoktur.. Deneme asamaları hemen kombınleme ve sonrasında kı 32 dıs gulucugu mılyarlar verseler goremezler :)) )yooo belkı de gorurler kım mılyarlar karsısın da gulmez kı :D) gulerken sunu da alırım sunun su rengını de dıye dusunen canlıya kadın denır. :) gelelım kargomun ıcerıgıne fedaka anne;önce yavrusunu dusunur :)) fedakar kadın sonra kocacıgını dusunur :)) sonra da kendımı bı guzel dusunerek :)) alısverısını tamamlar :)) bir diğer post da gorusmek dılegıyle.. Rabbıme emanet olun...

27 Mart 2013 Çarşamba

tozlu raflar arasın da bir melek..

Ne de cok severmişim tozlu rafları ne de severmişim yıpranmıs sayfa kokularını.. elime gecen eski kitapların önce sayfalarını kokluyorum,okundugu yılları dusunuyorum.. bazen 70'leri bazen 80'leri soluyorum.. Bazen rıfkı bey bazen makbule hanım bazen bakkal halil oluyorum.. kitap okumanın zevkine girdiğim karakterler de varıyorum.Bazen ise onlarla arkadas oluyorum hiç bitmesin istiyorum.. ben bitmesini istemedikçe bambaska karakterler olup bambaska anları soluyorum..yürekden yüreğe akan koca bir bağ olan kitapları tozlu raflardan indirme vakti gelmedi mi.?

Ben büsürüü alışveriş mi yaptım ne.? :)

Su aralar evdeyiz malum havalar henüz oglum ile rahatca gezebılcegım kadar sıcak yuzunu göstermedi bize :) biz alışveriş e gidemiyorsak alışveriş bize gelsin dedik oturduk internetin başına :) Önce kitapyurdu.com'a gözattık,hepsi beni al beni al diyor.. kitaplarımızın siparişini verdik ve elimize de hemencecik ulaştı.. en çok ilgimi çeken ''her kalp kendi şarkısını söyler(ve yalnızca diğer yarımız o sesi duyar) hemen okumaya basladım bile gercekten sıradısı bır konu kesınlıkle okumanızı tavsiye ederim.. Başarılı ve ünlü bir avukat olan babası tam da Julianın fakülteden mezun olduğu günün ertesi sabahı ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Birkaç yıl sonra ise annesi şans eseri bulmacanın bir parçasını bulacaktır - Mi Mi adlı gizemli bir kadına 40 yıl önce yazılmış ama gönderilmemiş bir mektup. Babasının geçmişindeki gizemi çözme isteğiyle Julia kariyerini ve önünde onu bekleyen hayatı bir kenara koyar ve Mi Minin bir zamanlar yaşamış olduğu yere gider. Yolculuğu onu doğunun esrarengiz bir bölgesine, küçük bir dağ kasabasına götürür. Orada babasını tanıyan ve kendisi hakkında da inanılmaz şekilde bilgi sahibi olan bir adamla karşılaşır. Merakına teslim olarak onunla her öğleden sonrası buluşup ondan babasının gençliği hakkında şaşırtıcı hikayeler dinler - çocukken kör olmuş, manastırda yetiştirilmiş ve hepsinden öte oralı bir kıza delice bir tutku beslemiştir... diğer kitaplarıda okudukca düşüncelerimi sizlerle paylaşacagım.. Unutmadan söylemeliyim ki alışveriş yaptıkdan sonra 10 tl gibi kargo parası görünce alışveriş istegim yerle bir oluyor :) kitapyurdu.com musteri memnuniyetını iyi biliyor 6 adet kursun kalem satın alıp 3 tl oduyorsunuz ve kargo parası ıstemıyor bu da bana daha cazip geliyor kursun kalemlerı de esımın gorev yaptıgı okula hedıye yolluyorum ee corba da benım de az da olsa tuzum olsun :)